22 czerwca 2019 roku w Nowym Jorku odbył się drugi po Mistrzostwach Świata najbardziej prestiżowy turniej karate kyokushin

All American Open

Tym razem w skład polskiej reprezentacji weszły dwie  zawodniczki Przeworskiego Klubu Karate Kyokushinkai, startujące w kategorii kumite: Karolina Barylak, w kategorii +65  i Paulina Pawlak, w kategorii -55. Dziewczyny wywalczyły wysokie pozycje w tej konkurencji, Paulina zdobywając trzecie a Karolina czwarte miejsce. Gratulujemy.

4 czerwca 2019r. na sali Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku odbył sie egzamin na stopnie kyu dla dzieci.

W egzaminie wzięli udział ćwiczący na sekcjach dziecięcych początkujących  i zawanasowanych z Przeworska i Jarosławia. Podczas egzaminu ćwiczący musieli wykazać się znajomością technik wykonywanych w formie kihon, ido geiko i kata.  Warunki były ciężkie, bo wysokie temperatury dały się we znaki  zdającym. Zwłaszcza, że poza sprawdzeniem przygotowania fizycznego padały pytania teoretyczne, np. najmłodsi musieli wykazać się znajomością japońskich liczebników. 

Wszyscy jednak przyszli przygotowani i egzamin zakończył sie sukcesem dla wszystkich zdających. Gratulujemy!

zdjęcia z egzaminu TUTAJ

A już w najbliższy poniedziałek o swoje stopnie powalczą dorośli i młodzież powyżej 14 lat. 

W najbliższy wtorek zapraszamy też rodziców na treningi otwarte.

W sobotę 16 czerwca 2019 r. wszyscy ćwiczący w klubie spotkali się na wspólnym treningu na zakończenie sezonu. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież z sekcji początkującej i zaawansowanej oraz dorośli członkowie klubu. Po treningu odbył się VIII Turniej Klubowy w którym oprócz ćwiczących na sekcjach początkujących i zaawansowanych dziecięcych wzięli również gościnnie udział zawodnicy z klubów AZS Jarosław, Rzeszów i Hyżne. Łącznie na turnieju zmagało się  43 zawodniczek i zawodników, którzy startowali w konkurencjach kata i kumite. Wszyscy startujący wykazali się dobrym przygotowaniem technicznym i pokazali ducha walki, za co wszystkim serdecznie gratulujemy. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy za swoje osiągnięcia, a za najwyżej punktowane miejsca puchary.

Szczególne gratulacje kierujemy do zdobywców  miejsc na podium:

Konkurencja kata początkujący:

I miejsce – Anita Misiło – Przeworsk

II miejsce – Kamila Kojder – Przeworsk

III miejsce – Adrianna Zubek – Przeworsk

 

Konkurencja kata zaawansowani – dziewczęta

I miejsce – Zuzanna Buczek – Przeworsk

II miejsce – Oliwia Węgrzyn – Przeworsk

III miejsce – Magdalena Słysz – Przeworsk

 

Konkurencja kata zaawansowani – chłopcy

I miejsce – Klisko Szymon – AZS Jarosław

II miejsce – Hubert Goń – Przeworsk

III miejsce – Kacper Wyszyński – Przeworsk

 

Konkurencja kumite – dziewczęta – lekka

I miejsce – Magdalena Słysz  – Przeworsk

II miejsce Paulina Bosak  – Przeworsk

III miejsce Zuzanna Buczek  – Przeworsk

 

Konkurencja kumite – chłopcy – lekka

I miejsce – Kacper Wyszyński – Przeworsk

II miejsce – Fabian Deptuch – AZS Jarosław

III miejsce – Mateusz Masztalerz  – Przeworsk

 

Konkurencja kumite – chłopcy – średnia

I miejsce – Filip Oswald Rzeszów

II miejsce – Hubert Goń  – Przeworsk

III miejsce – Michał Szklarz – Rzeszów

 

Konkurencja kumite – chłopcy – ciężka

I miejsce – Szymon Klisko – AZS Jarosław

II miejsce – Mateusz Kapusta  – Przeworsk

III miejsce – Kacper Głubisz – Przeworsk

 

Konkurencja kumite – chłopcy – open

I miejsce – Michał Kulita – Przeworsk

II miejsce – Wiktor Śniak – AZS Jarosław

III miejsce – Arkadiusz Bartłomowicz – AZS Jarosław

zdjęcia z turnieju TUTAJ

Pod znakiem pokazów upłynął ostatni weekend. Sensei Marta Gawrońska, sensei Paulina Pawlak i senpai Karolina Barylak przygotowały pokaz z okazji Dnia Dziecka podczas Dni Gminy Tryńcza, a grupa dziecięca i młodzieżowa wystąpiła na Pikniku Rodzinnym w Studzianie.

Długie i pracowite przygotowania do pokazu w Studzianie zaoowocowały świetnym występem. Podczas pokazu dzieci zaprezentowały układy kata i kihon do muzyki, pracę na tarczach treningowych oraz kumite. Pokaz spotkał się z miłym przyjęciem publiczności i dostaliśmy gorące podziękowania. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy wytrwale pracowali nad przygotowaniem pokazu w Studzianie: Emilce i Oliwce Przybyło, Kamilowi, Sebastianowi i Hubertowi Goniom, Robertowi Krupie, Kamilowi Długoszowi, Kacprowi Karasiowi, Natalce Frąckowiak, Staśkowi Krysztanowskiemu, Anicie Misiło i Zuzi Buczek. Podziękowania również dla rodziców, którzy wytrwale wozili swoje pociechy na liczne i męczące próby :)

Więcej zdjęć w TUTAJ

10 czerwca 2019r. na sali Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku odbył sie egzamin na stopnie kyu dla młodzieży i dorosłych. W egzaminie uczestniczyło też kilkoro osób z grupy dziecięcej, które nie mogły uczestniczyć w egzamine 4 czerwca. Wszystkim, którzy pozytywnie zaliczyli egzamin gratulujemy, a w galerii można już obejrzeć zdjęcia z egzaminu.  

GALERIA